Hey, I’m Katrin Siska!

Welcome to my homepage!

About me – I’m from Estonia but originally half Russian. I had a poprock band Vanilla Ninja in the past that released albums and toured around in Europe, Japan, Chile and even Eurovision song contest. I finished university as a lawyer and I’ve been working as a tv host, DJ, model, manager and producer, politician, director of a cultural centre and counselor of mayor. I love fitness, yoga, thai boxing, snowboarding, surfing & skateboarding.

Right now I am travelling around the world, giving courses, shooting photos & videos, writing, making music and relaxing with my family. I just like to be on the run all the time. 🙂 I share tools for healthy & successful lifestyle. Ouyeah!

Recently I released a wonderful cookbook “Joy from Food” with pictures I made on our family’s colorful surfboards. There I share many of my favourite breakfasts, lunches, dinners and desserts. It’s all very healthy & tasty – you should try it out! 🙂 English e-book is coming out in the middle of February.

Be so kind and subscribe to my youtube channel as well: Katrin Siska Channel to be the first one to see my awesome video stories every week about travel adventures, fitness, healthy cooking and much more!

Click here to watch & subscribe HERE!

You are more than welcome to comment on my videos and ask me questions – I would gladly answer!

C YA!

 

Hei, mina olen Katrin Siska!

Tere tulemast minu blogisse!

Olen pooleldi venelanna ja naudin seda täiega. 😉 Tegutsesin kunagi poprokk bändis Vanilla Ninja, kellega tuuritasime pool ilma läbi. Ülikoolis lõpetasin õigusteaduskonna. Töötanud olen saatejuhina, modellina, DJ-na, produtsendina, mänedzerina, poliitikuna, kultuurikeskuse direktorina ja linnapea nõunikuna.

Ma armastan joogat, fitnessi, taipoksi, lumelauda, surfi ja rulatamist. Praegu seiklen mööda ilma, et pildistada ja filmida, kirjutada, teha muusikat ning veeta aega oma suurepärase perega. Ma lihtsalt ei oska tegevusetult paigal püsida…

Ja see blogi ongi peamiselt minu tegemistest ja põnevatest uudistest! Ühtlasi jagan enda nippe tervisliku ja eduka eluviisi osas. Aajee!

Hiljuti andsin välja vahva retseptiraamatu “Rõõm toidust. Püsi terve, energiline ja sale!”, kust leiab minu lemmikud hommiku-, lõuna-, õhtusöögid ja desserdid, mis on tervislikud ning viivad keele alla! Kõik toidud pildistasin üles meie mere värvilistel surfilaudadel oma kodus. Sa peaksid kindlasti minu menüüd proovima, see on lihtne ning maitsev! 🙂

Vaata ja subscribe’i kindlasti ka minu youtube’i kanalile Katrin Siska (ingliskeelne), sest igal nädalal postitan uusi videosid trenni, toitumise, reisimise ja palju muu kohta! Põnevad nipid ja lood elust enesest!

Vaata ägedaid videosid ja subscribe’i SIIN !