AMSTERDAM – the city of bicycles, cheese, boats & weed

I traveled to Amsterdam for some days – enjoyed local cheese, sailed with boat & played a very cool game “escape room” there with my friends. Ok, I did some yoga & ate tasty cakes, ice-cream & handmade chocolate as well, mmm… Almonds, covered with cocoa, were the best! :p

Jalgrattad, juustukerad, paadid ja kanep – see on AMSTERDAM!

Ma reisisin paariks päevaks Amsterdami ja nautisin kohalikku juustu, seilasin jõel paadiga ning mängisin sõpradega lahedat mängu “ruumist põgenemine”. Okei, ma tegin ka joogat ja mekkisin maitsvaid koogikesi, jäätist ning käsitööshokolaadi, mmm… Ja kakaoga kaetud mandlid olid parimad!

Anyway, if you haven’t played the game “escape room” yet then I recommend, it’s super cool! You can “warm up” with mobile app Sherlockedś The Vault. So did I and it was a good idea because then  I was “prepared” for the REAL game – Sherlocked.  We had 1,5 hour time to find or figure out the codes to unlock the doors and escape different rooms. It was pretty dark & scary, horror music was playing all the time. 😀 It was like from “Mission impossible” movie where we had to crawl between laser beams, not easy! Didn’t win the game, though, because noisy alert went on when we entered an art gallery again and this was our wrong move.

Igatahes, kui sa ei ole veel mänginud mängu “ruumist põgenemine”, siis ma soovitan – see on jumala äge! Sa võid ennast eelnevalt “soojaks teha” mobiili äpiga Sherlocked’s The Vault. Ma mängisin seda mängu ennem PÄRIS “ruumist põgenemist” Amsterdamis (Sherlocked) ja hästi tegin, sest see andis aimu, mis mind ees ootab ja valmistas mu päris hästi ette. Meil oli aega 1.5 tundi, et leida või välja mõelda koodid, kuidas avada uksi ja liikuda erinevatest ruumidest edasi. Seal olid päris pimedad kongid ja käigud koos õudusttekitava muusikaga 😀 ning kunstigalerii, kus meie mäng lõpuks läbi sai, sest murdsime teist korda sinna sisse, aga tegelikult ei oleks tohtinud sinna enam minna, sest valvur oli valve peale pannud ja alarm läks tööle. Hästi kift ajaviide, mängiksin mõnes teises linnas sama mängu heameelega uuesti.

 

★☆★☆★

 

Amsterdam is a popular tourist magnet partly because of it’s unique drug policy – it’s allowed to smoke marijuana on the streets &  in coffee shops. They also sell truffles (it’s a soft version of magic mushrooms). Magic mushrooms are forbidden since 2008 because of many bad accidents and death of one 17-year old girl. So many tourists come there to get totally wasted & it’s pretty sad picture I got there on my camera – some people are sleeping even on the streets (this might be alcohol, marijuana, truffles or all of this sh*t together) – everyone should know that even if it’s allowed to do this stuff there, it’s still dangerous & can switch you off in a very short time after consuming and no one knows what will happen AFTER you’re totally switched off…

Amsterdam on populaarne turistimagnet osaliselt tänu oma erilisele narkopoliitikale – seal on lubatud suitsetada kanepit tänavatel ja selleks spetsiaalselt tehtud coffee shoppides ehk baarides. Tänavapoodides müüakse ka trühvleid (need on väidetavalt magic mushroomide ehk nn võluseente pehmem versioon). Magic mushroomid on keelatud alates 2008a, kuna nende tõttu oli mitmeid õnnetusi ja hukkus üks 17-aastane tütarlaps. Mitmed turistid tulevad Amsterdami just selleks, et mujal maailmas keelatud asju tarbida ja ausaltöelda jäi mul kaamerasilma ette rohkem kui üks meelemärkuseta või õndsat und päise päeva ajal pingil või maas magav noor. Kuigi Amsterdamis on lubatud kanep ja trühvlid, ei tasuks unustada, et see on ikkagi ohtlik kraam ja võib teatud koguse tarbimisel inimese lihtsalt “välja lülitada” ja see pole kaugeltki turvaline valik.

Coffee shops’ terrasses were full of smoking people, some of them were sitting there all day long and some of them were pretty young… I enjoyed walking in the city & visited Madame Tussauds museum where I made selfie with my favourite guys Brad Pitt & George Clooney. 😀

Coffee shoppide terrassid olid suitsetajaid täis, mõned veetsid seal terve päeva ja teised olid neist päris noored… Ma nautisin jalutuskäiku kesklinnas ja külastasin pulli Madame Tussaud’i vahakujude muuseumi, kus tegin selfie oma lemmik-kuttide Brad Pitt’i ja George Clooney’ga. 🙂

     

art of BANKSY

★☆★☆★

 

I also visited an art gallery – there was an exciting exhibition of famous England-based graffiti artist BANKSY. Arguably the most controversial street artist in the world, Banksy has developed an entire art subculture devoted to his works. His identity remains unknown, even after over 20 years of being involved with the graffiti scene. His work not only includes many powerful, often controversial images with dark humour, but they may also be found throughout the Internet as viral images.

Ma käisin ka kunstigaleriis, kus oli parasjagu kuulsa inglise graffiti-kunstniku BANKSY näitus. Ta on vaieldamatult kõige vastuolulisem tänavakunstnik maailmas, kes arendanud välja uue tervikliku kunstisuuna.  Tema identiteet on tänaseni teadmata, isegi peale 20 aastat graffiti-kunstis tegev olemist.Tema tööd on võimsad, vastuolulised ja vürtsitatud musta huumoriga ja neid leiab kõikjalt maailmast, ka interneti avarustest.

★☆★☆★

banksy-sorry-lifestyle.jpeg

banksy-sorry-lifestyle

banksy-zebra-stencil.jpg

banksy-zebra-stencil

huge-banksy-rat-mural.jpg

huge-banksy-rat-mural

Later I walked through one Hash, Hemp & Marijuana Museum. Also quite enlightening. There were lots of things like chairs, clothes & pieces of cars, made of hemp & different things like books, dolls & audio cassettes, where people have tried to hide cannabis.

Hiljem põikasin läbi  kanepimuuseumist, kus olid eksponeeritud kanepist tehtud toolid, autode osad, riided ning näidatud ära, millistesse imekohtadesse on inimesed peitnud kanepit (näiteks raamatud, nukud ja kassetid).

Although Arnold Schwarzenegger says there on the wall of famous people’s quotes that “Marijuana is not a drug, it’s a leaf” and Snoop Dogg seems to happily smoke 24/7, it’s still a drug and makes you hungry, tired, lazy or whatever else, it depends on how pure and high quality it is and also how tough piece of human is the smoker. Most of the time are people buying on streets & smoking total crap that is very dangerous for health, it’s not real marijuana, it makes easily addictive & can even kill if it’s smoked regularly in big amounts. It’s a highway to hell.  Watch movie “Requiem for a dream” if you haven’t seen it – drug addiction is as scary, bad, terrible & deadly as alcoholism.

Kuigi Arnold Schwarzenegger ütleb seal kuulsate inimeste tsitaatide seinal, et “Kanep ei ole narkootikum, see on leht,” ja Snoop Dogg tundub rõõmsalt tossavat 24/7, on see ikkagi narkootikum ja muudab inimese näljaseks, väsinuks, laisaks või millekski muuks. Enamasti see kanep, mida inimesed tänavalt ostavad, ei ole puhas marihuaana, see tekitab sõltuvust ja võib isegi suures koguses regulaarsel suitsetamisel tappa. See on kiirtee põrgusse. Vaata filmi “Requiem for a dream”, kui sa pole seda veel vaadanud – uimastisõltuvus on sama jube ja surmavalt ohtlik kui alkoholism.

SNOOP DOGG

★☆★☆★

 

Snoop Dogg is a very talented artist, music producer & huge rolemodel and he has probably his own unique way how to smoke & deal with everyday life successfully.

I really recommend to make regularly sports, study, travel & eat healthily instead of drinking too much alcohol, making drugs or getting wasted.

Life is too short for being switched off or cope with hangover. You better go & catch your dreams! Yeah!

 

★☆★☆★

Snoop Dogg on andekas artist, muusikaprodutsent ja suur eeskuju noortele ning tal on kindlasti oma unikaalne moodus, kuidas suitsetada ja igapäevaseid toimetusi edukalt ellu viia.

Ma tõsiselt soovitan teha regulaarselt sporti, õppida, reisida ja toituda tervislikult, selle asemel, et tarbida liiga palju alkoholi, pidutseda narkootikumidega ja ravida tagajärgi.

Elu on liiga lühike, et olla “välja lülitatud” seisundus! Parem pinguta selle nimel, et elada unistuste elu! 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.