Lost in Kirstenbosch!

 

While living here in Cape Town I thought that it would be a great idea to visit very popular and enormously big Kirstenbosch – this botanical garden located on the side of Table Mountain is like a living museum! It contains a huge collection of plants that are used for display, scientific research and education.

Cape Town’is ringi seigeldes tulin mõttele külastada väga populaarset ja meeletult suurt Kirstenboschi – see botaanikaaed asub Table Mountain’i külje all ja näeb välja kui elav muuseum! Sealt leiab hiiglasliku kollektsioon taimi, mis on eksponeerimiseks huvilistele ja uurimiseks teadlastele.

It takes 3 hours to walk all the garden through so I came up with some smart shortcuts and visited only the spots I found the coolest on the map.

Et kogu botaanikaaed läbi jalutada, läheks aega umbes 3 tundi. Seega ma lõikasin sealt kust vaja, et jõuda kõigi nende punktideni, mis mind kaardil kõige rohkem köitsid.

I went there all alone as my friends had already visited that place and my family guys didn’t find it an interesting thing to do (they preferred to do some sports at one beautiful beach nearby) …

…so I enjoyed a company of myself, it was awesome idea!

Ma läksin sinna täiesti üksinda, kuna sõbrad olid seal juba käinud ja mu pere arvas, et tunduvalt huvitavam on rannas sporti teha kui mingis suures aias jalutada ning taimi uurida-puurida…

…nii et ma nautisin täiel rinnal iseenda seltskonda ja see oli suurepärane mõte!

Firstly, I made great pictures of incredible plants. Secondly, I had a relaxing meditation in front of the huge Table Mountain on the bench in shadow, where two sweet mouses, with white stripes on their backs and no tails (how are they called, I don’t know…), visited me. Thirdly, I met huge ducks walking, eating and flying around a picturesque waterfront. Also I love walking! I did it for some hours.

Esiteks, ma sain suurepäraseid pilte huvitavatest taimedest klõpsida. Teiseks, ma pidasin maha võimsa meditatsiooni Table Mountain’i ees pingil varjulises ja vaikses paigas, kus kaks armsat vöödilise seljaga hiiretaolist sabata loomakest põõsas krabistades minuga tutvust sobitama tulid. Kolmandaks, ma kohtusin pirakate metspartidega, kes jalutasid, nokkisid muru ja lendasid ringi kauni tiigi juures. Ja ma armastan jalutamist! Sain seda paar tundi teha.

I also climbed on funny trees in one spot, acting a bit like monkey and…

Ja siis ma ronisin ning hüppasin naljakate anakonda-taoliste puude otsas, käitudes kohati nagu tõeline dzungliahv…

…gathered good energy from few of them.

That was unbelievably good feeling!

…ja sain imelist energiat loodusest. 

See oli uskumatult mõnus!

There was also a small waterfall in deepest point of the botanical garden, this was so nice!

And I loved the African restaurant with slowly cooked spicy lamb and fresh pineapple juice, mmm…

In restaurant and souvenir shop local people started dancing when I made a video of them, that was so funny.

Veel meeldis mulle väga Kirstenboschis asuv Aafrika restoran, kust tellisin aeglaselt küpsetatud teravas kastmes lammast ning värskelt pressitud ananassimahla omale lõunaks, mmm… 

Nii restoranis kui ka suveniiripoes hakkasid kohalik rõõmsalt tantsima ja esinema, kui kotist oma kaamera välja otsinud olin, et neid filmida, see oli nii lõbus. 

Yeah, I agree totally that Kirstenbosch is one of the greatest botanical gardens of the world!

Ja ma olen täiesti nõus väitega, et Kirstenbosch on maailma üks kõige ilusamaid botaanikaaedasid!

Leave a Reply

Your email address will not be published.