Do you have a MILLIONAIRE MIND?

 

Kas sinul on miljonäri mõtteviis? 
Ma loodan, et on! Ja kui ei ole, siis ära muretse, seda on võimalik ÕPPIDA. Milleks? Selleks, et olla rahaliselt sõltumatu. Mida see tähendab? Seda, et sa saad endale iga kell lubada seda, MIDA sa tahad, KELLEGA tahad ja KUIDAS tahad.
Ehk siis puhkused, õpingud, shopingud ja dopingud (st tervislik toit ja trenn minu keeles;)) just siis, kui seda parasjagu soovid.
Kuidas saab endale kõike seda lubada, kui päevad kuluvad tööl käimisele ja väikese sissetuleku kõrvalt ei õnnestu see kuidagi?
Tuleb teha esimesed sammud, mis ei ole üldse keerulised. Tähtsuse järjekorras:
1. Muuta oma mõtlemine raha suhtes positiivseks.
Paljud inimesed tõukavad enese teadmata oma negatiivsete mõtetega rahast või rikastest inimestest suured võimalused endast eemale. Sest nagu teada – raha voolab sinna, kus teda väga oodatakse, hoitakse ja armastatakse. Sinna, kus raha ei kardeta ega laristata kahte lehte.
2. Jõuangi raha hoidmise juurde.
Oled sa säästja või kulutaja? Kumbki pole hea variant. Esimene elab liiga tagasihoidlikku elu, kus puudub suures osas FUN (ehk lõbu) ja teine variant elab täiega, aga ennem kuu lõppu või juba poole peal on näpud põhjas ja kulm kipras. Lahendus on BALANCE ehk tasakaal. Tuleb teha mõlemat – säästa ja kulutada. Kuidas see võimalik on???
Kolmas punkt.
3. Selleks, et raha ära ei sulaks, peab seda nö sorteerima, eri kontodele või sahtlitesse/rahakottidesse/ümbrikesse…
Paar nädalat tagasi lugesin läbi selle tuntud ameerika multimiljonäri T.Harv Ekeri raamatu “Miljonäri mõtteviis” ja soovitan seda igaühele, kes tahaks oma ellu palju rohkem RAHA ja vabadust teha seda, millest unistad.
Raamatus, mida lugesin, soovitab kuulus ameerika multimiljonär T.Harv Eker järgmist tõhusat raha haldamise süsteemi:
IGA KUU tuleb panna:
1) majandusliku sõltumatuse kontole 10% igakuisest sissetulekust. See on raha SINULE. Seda raha mitte kunagi ei KULUTA, ainult INVESTEERID ehk KASVATAD. Kui sa sellest suurt midagi täna ei tea, siis lihtsalt kogu ja hari ennast samaaegselt erinevate raha kasvatamise võimaluste kohta (aktsiad, fondid, kinnisvara jms).
2) 55% sissetulekust jooksvateks üldkuludeks (toit, elekter, vesi, kõnepakett, laste kulud lasteaias/koolis, muu) – selle võidki oma põhilisele pangakaardile jätta ja kui see otsa saab mingil põhjusel, siis tead, et limiit on täis ja oma teistelt kontodelt juurde raha võtta ei tohi!
3) 10% kuu sissetulekust suuremateks soovideks (seda kulutad korra kvartalis või korra kuus, vastavalt soovile). Siin sa kogud raha millegi kalli jaoks – näiteks päikeseline puhkusereis perega, uus plasmateler, naisele 10.aastapäeva puhul romantiline reis kahekesi luksuslikul viisil šampanja ja parima majutusega, auto, mõni tehnikavidin, misiganes. Ühesõnaga asjad, mis on kallid ja milleks peab mõnda aega raha koguma.
4) 5% kuu sissetulekust paned LÕBUTSEMISE kontole/ümbrikusse, mille pead kindlasti KINDLASTI SAMA KUU ka ära kulutama ENDA peale – olgu see siis kosmeetik, massaaž, eksklusiivne kontsert või etendus, kallis õhtusöök restoranis kaaslasega (ma rõhutan “kallis”, sest see konto annab võimaluse NAUTIDA elu nii nagu sa iga päev EI TEE. Ja kui lähed restorani, ei telli endale tagasihoidlikult kana vaid ikka midagi tõeliselt kallist, head ja erilist!).
5) 10% igakuisest sissetulekust läheb ÕPINGUTE kontole, mida kasutad vastavalt vajadusele kas siis harivate raamatute, kursuste või kooli jaoks või eraõpetajate palkamiseks, et saada targemaks. Arenda ennast regulaarselt.
6) Ava ka oma lastele eraldi kontod, kuhu iga kuu paned vastavalt võimalusele 5% kõrvale, et neil oleks 10-20 aasta pärast seal midagi head ootamas.
7) Seitsmes ja viimane konto on iga miljonäri sõnul kohustuslik konto. Nimelt heategevuskonto. Siia paned iga kuu 5% oma sissetulekust kõrvale, et aidata hädasolijaid, olgu need siis sinu lähedased või täiesti võõrad. Ja kui kuidagi selle konto jaoks raha ei jagu, siis kingi raha asemel aega – tee midagi kasulikku abivajajatele või ole nende jaoks olemas. Jagatud headus tuleb bumerangina sinu juurde tagasi!
Ning VEEL!
IGA PÄEV pead panema mingi raha (ükskõik, kas ühe euro või kümme või 20 – vastavalt võimalusele ja ei pea iga päev sama summa olema) kodus kapis seisvasse rahakotti või hoiulaekasse. Seda raha sa samuti mitte kunagi ei kuluta, ainult investeerid ja see on selle jaoks, et raha teaks, et ta peab sinu juurde voolama, sedasi paned raha energia käima ja aina paremaks läheb!
 Võid parema efekti saamiseks öelda iga kord, kui raha hoiule paned, et “olen rahamagnet” või “olen rahaliselt sõltumatu” või mõlemat ja lisada sinna juurde lause, et “ma teenin passiivsest sissetulekust iga kuu vähemalt … (nimeta oma unelmate summa) eurot” – see paneb su aju tööle selles suunas, et mida oleks vaja teha selleks, et PÄRISELT ka raha juurde tulema hakkaks. Sest ega niisama soovimisest ei piisa.
Tuleb TEGUTSEDA. Tuleb välja tulla oma MUGAVUSTSOONIST. Seni kuni sa mitte midagi uut ja hirmutavat ette ei võta vaid teed ikka samasid asju, samas kohas ja samade inimestega, seni ei muutu ka sinu elu (ja rahaline olukord) karvavõrdki, ütle kasvõi tuhat korda päevas, et “ma olen multimijonär”!
Sellepärast tulebki võtta julgus kokku ja tegutseda. Kas siis eraettevõtjana või uurida passiivse sissetuleku allikaid. Kindlasti tuleb kasuks mõne eriala professionaalsel tasemel selgeks õppimine ja karjääri tegemine samas valdkonnas – alguses erinevate inimeste juures töötades kogemuste saamiseks ja siis ise oma firma luues.
Võimalusi on mitmeid. Passiivseks sissetulekuks nimetatakse raha, mis ise sinu taskusse iga kuu voolab, ilma et sa selleks midagi tegema peaksid. Kindlasti sa korra pead selle jaoks midagi suurt ära tegema, et passiivne sissetulek “käima saada”.
 Näiteks on parematel muusikutel passiivseks sissetulekuks honoraritasud raadiotes mängitava muusika eest. Korra on nad need lood kirjutanud, sisse laulnud ja välja andnud ning iga kuu maksab autorite ühing neile raadiotes ja üritustel ning asutustes mängitavate lugude eest head tasu. Passiivseid sissetulekuid on sadu erinevaid, nii et loe nende kohta rohkem internetist või vastavatest raamatutest/ osale koolitustel.
Kuna raamatu “Miljonäri mõtteviis” autor on välja mõelnud ka menuka samanimelise koolituste sarja, mida on pool miljonit inimest üle terve maailma õppinud, siis lendasingi Londonisse väga lahedale, õpetlikule ja lõbusar Millionaire Mind Intensive (Miljonäri Mõtteviis) seminarile.
Seal õpetati raha säästma, kulutama ja koguma nii, et aja möödudes rikkaks ja probleemidest vabaks saada, juhul kui kellelgil on keerulised suhted rahaga.
Koolitusele oli kokku tulnud 1000 inimest üle terve maailma ja lõviosal oli raha hoidmise, kulutamise ja kasvatamisega suuri raskusi. Ja need ei olnud mitte ainult hakkajad keskklassi inimesed vaid ka mitmed multimiljonärid ja kuulsad staarid, kellel sõltuvus raha tuulde loopida. Mina ise läksin sinna selleks, et ennast paremini tundma õppida ja mõista oma põnevat suhet rahaga. Sain targemaks küll! 🙂

See oli kolm tõeliselt intensiivset päeva kl 8.00 – 23.00. Varsti peaksid koolitused toimuma ka Stockholmis, Roomas, Berliinis ja sügisel jälle Londonis. Osaleda saab ka USA-s ja Aasias toimuvatel koolitustel.

Selle koolituse väärtus on ligi 2000£, kuid praegu on sinna võimalik registreeruda ja see läbida täiesti tasuta! Vägev, kas pole?! Muidugi saab osta ka VIP istekoha nagu mina tegin, ette ritta, ning saada ka koolituse sisule vastav töövihik selle eest, kus erinevad harjutused ja info sees, mida jooksvalt läbi võtame. Ja tähelepanu! See ei ole tuim ja igav tuupimine, kaugel sellest! Ma julgen öelda, et seal saab palju nalja, teha põnevaid ülesandeid, õppida ennast tundma ja ennekõike saada paremaks raha hoidjaks ning investeerijaks.
Seal nad jagavad selle kohta mitmeid nippe ning muidugi kutsuvad jätkukoolitustele, mis ei ole üldse odavad. Ühe koolituse eest ostab mõni inimene omale pigem auto, samas kui teine investeerib teadmiste omandamisse, mis on hädavajalik selleks, et enda elus positiivseid muutusi luua, paremale järjele saada.
Emotsionaalselt kõige kiftim osa oli seminaril minu jaoks iseenda hirmude ületamise harjutus, kus tuli kõriga puidust nool purustada, millel muide terav metallist ots! Tuhandest koolitusel osalejast ei julgenud seda harjutust läbida vaid 7 inimest. Nad ei kirjutanud alla sellekohast lepingut (jah, igaüks pidi andma lubaduse harjutuse ajal enda vigastamise korral mitte esitada korraldajatele kahjunõudeid jms!) ja pidid saalist lahkuma.
 Kui mina oma kõriga terava noole murdsin, oli mul küll kael marraskil, aga see emotsioon, mis mind valdas, oli ERAKORDNE! Ma tantsisin, hüppasin, kiljusin ja naersin valju tantsumuusika saatel nagu segane, sama kogesid ka kõik järgmised noolemurdjad. See oli lihtsalt nii võimas kogemus!
Grupipilt, kus mul läbipaistvad prillid peas, on vahetult peale noolemurdmise ülesande sooritamist – kõik on rõõmsad & õnnelikud, käes murtud nooled! 🙂 Prillid olid kohustuslikud, et kaitsa silmi lendavate noolte eest, mis murdudes põrkasid inimestele pähe ja igale poole mujale. Korralik noolesadu oli! 😀
Lahedaid eksperimente oli miljonäri mõtteviisi seminaril veelgi. Aga seda minge ise avastama!
Lühidalt annan enda poolt mõned juhised, kuidas alustada “uuelt lehelt” kui käesolev töökoht ei too sisse rahuldavaid summasid ning ei paku erilist rõõmu. Inimesele, kes tahaks alustada oma äri ettevõtjana.
Inimesele, kes tahaks alustada oma äri ettevõtjana – kindlasti ei tohiks päevapealt töökohast lahkuda, kui see on ainuke sissetuleku allikas ja puuduvad säästud, vaid tuleks selgeks teha järgmised asjad:
1. Pane paberile kirja, mida sa oskad VÄGA hästi, millised on sinu TUGEVAD isikuomadused, milles oled ANDEKAS?
2. Mis on see, mida sulle MEELDIB VÄGA teha, mis pakub sulle rõõmu ja on sind KÄIVITAVAKS energiaks?
3. Järgmisena kirjuta, millega saaksid tegelema hakata, lähtudes p1 ja p2 ja mis tooks sulle raha sisse?
4. Millised on TAKISTUSED või puudused p3täitmisel nii sinu võimaluste, oskuste kui ka isikuomaduste osas.
5. Pane paika samm sammu haaval TEGUTSEMISPLAAN. Oluline on osata näha igat sammu, sest kui proovida kiiresti ja kaugele hüpata, ei tule sellest midagi välja ja oled lihtsalt raisanud oma aega.
6. Leia endale teekonnakaaslane, tiim, mentor, raamat, kursus või personaalne koolitaja, kes aitab sul ennast täiendada ning aegamööda eesmärgini jõuda.
Pidevalt tuleb elus edasi liikuda, midagi uut õppida ja korda saata, enda heaolu eest hoolt kanda, et olla õnnelik ja edukas mitte ainult rahaasjades, vaid ka suhetes iseendaga ja oma lähedastega, tugevast tervisest rääkimata. Täpselt nii palju kui pingutad, täpselt nii hästi ka läheb.
Ja ära muretse – “Every master has once been a complete disaster!” ehk siis iga meister on kunagi olnud täielik kobakäpp! EDU!

Leave a Reply

Your email address will not be published.