Big Cat Sanctuary

Big Cat Sanctuary

I visited popular Panthera Africa in South Africa where they cure and take care of woonded or sick big cats from all over South Africa. Millionaires like to shoot them for 20 000 – 30 000USD and take dead animals back home with their private jet. Unfortunately it is not forbidden with African law to catch wild animals and then shoot them for fun. So this is why a lot of lions are killed every week in Africa. Some of those places are discovered and the animals are being saved. This is how the Big Cat Sanctuary was born.

 

Suurte Kasside Hoiuala – Panthera Africa

Külastasin Lõuna-Aafrika Vabariigis populaarset Suurte Kasside Hoiuala (ka nimega Big Cat Sanctuary), kuhu tuuakse loomad, kes päästetud kurjade inimeste käest. Nimelt ei ole Aafrikas seadusega keelatud lõvide loodusest kinnipüüdmine ja oma lõbuks mahalaskmine, mida harrastavad miljonärid laiast maailmast.

Kui eelmise sajandil oli Aafrikas lõvisid 200 000, siis nüüd on neid alles vaid 20 000. Iga päev tapetakse Aafrikas mõni lõvi. Tiigritega on olukord veel hullem – neid on kogu maailmas alles vaid 3000! Aafrikasse tuuakse nad kaugelt Aasiast.

Aafrikasse lendavad miljonärid kohale, et lasta maha paarikümne meetri kauguselt aias kinni olev lõvi või tiiger 20 000 – 30 000 USD eest ning surnud loom võetakse trofeena eralennukiga koju kaasa. Tihtipeale on kinnihoitavad loomad kohutavas seisus – nälginud, vigastatud, pimedad või tõsiste haiguste küüsis.

Suurte Kasside Hoiuala, mida kus käisin, ravib loomad terveks ja hoolitseb nende eest. Igal loomal on suur aedikuga eraldatud maa-ala, kus nad saavad üksteisega mängida või omaette olla. Hästi saavad omavahel läbi tiigrid ja ilvesed, lõvid on aga kõik ühekaupa.

Hoiala rajas norrakas Cathrine, hüüdnimega Cat koos oma kaaslasega. Ta algatas vabatahtlike programmi, milles saab igaüks osaleda, kes tahab hoiuala tiigrite, ilveste, lõvide ja pantri eest hoolitseda. Töö on raske, kuid pakub kõigile osapooltele palju rõõmu. Näiteks ehitati lõvidele lahe puitpalkidest liikumisrada, mida mööda nad ronida armastavad.

Ühel mustal pantril aga tuli saagida aias oleva puu latv paar meetrit lühemaks, kuna ta ronis kassi kombel paarikümnemeetrise puu tippu ja siis nagu mõnedel kiisudel ikka juhtub – ei saanud enam alla! Proovis nii ja proovis naa, siis aga kukkus okste ragisedes kõrgelt alla, ennast veriseks!

Päeval, kui ma hoiala külastasin, ronis sama must panter (kes on muide tegelikult täpiline leopard, kui lähemalt vaadata, neid lihtsalt nimetatakse mustadeks pantriteks) uuesti puu latva ja pidi taaskord äärepealt alla kukkuma! Kogu rahvahulk ahhetas hirmunult!

Õnneks suutis ta kuidagi oma platoole kõrge puu ladvast väikese valearvestusega hüpata. Tagajalad libisesid üle ääre, kuid sai esikäppade küüntega platoost kinni hoides ennast üles tõmmata.

Ekskursiooni käigus tuli välja, et lõvi, kes möirgab kõige kauem, on loomade kuningas ning tiigrid armastavad kassi kombel kulli mängida. Vaata järgi minu vahvast videost!